Yanosik.pl Blog

23.05.2022

Jeździsz bezpiecznie? Możesz mieć niższą kwotę ubezpieczenia

Zbliża się termin wejścia w życie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, której nowe regulacje zakładają udostępnienie Towarzystwom Ubezpieczeniowym danych dotyczących m.in. liczby punktów karnych kierowców oraz rodzaju popełnionych wykroczeń. A te będą miały wpływ na wysokość składki OC. Kierowcom opłaci się bezpieczna jazda, która realnie przełoży się na tańsze OC. Jak to będzie działać?
23.05.2022

Nowy wzór dowodu rejestracyjnego

20.05.2022

Wakacyjne plany w Polsce? Uwaga na te trasy!

18.05.2022

Co piąty Polak za kółkiem jest pod wpływem alkoholu?

Polacy mają problem z alkoholem? Okazuje się, że w 2020 roku na jednego mieszkańca naszego kraju przypadało aż 11,7 l czystego alkoholu etylowego. Procentowe napoje najczęściej są spożywane przy różnych okazjach, ale też dla poprawy swojego samopoczucia. A to ma wpływ na bezpieczeństwo na polskich drogach, zwłaszcza że co piątemu kierowcy zdarzyło się prowadzić auto pod wpływem alkoholu.
15.05.2022

Najgorsze nawyki kierowców - sprawdź, czy je znasz!

Doświadczeni kierowcy, w miarę upływu ich stażu na drodze, wykonują wiele czynności automatycznie. Niestety to wiąże się z niewłaściwymi przyzwyczajeniami dotyczącymi korzystania z auta, które popełnia się nawet podświadomie. Jakie są najgorsze nawyki kierowców? Sprawdźcie!
13.05.2022

Wszystko, co musisz wiedzieć o fotoradarach

Fotoradary są jedną z najskuteczniejszych broni w walce z kierowcami, którzy notorycznie przekraczają prędkość. Ich działanie jest bardzo proste, ale nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda ich praca oraz w jaki sposób ma opłacić mandat. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy na temat fotoradarów.
11.05.2022

Jeszcze więcej fotoradarów w Polsce. Sprawdzamy, ile jest aktualnie

Fotoradary wyrastają jak grzyby po deszczu. Wciąż ich przybywa. W ubiegłym roku w naszym kraju było zaledwie 445 urządzeń. W tym roku jest ich już znacznie więcej. Co prawda wciąż nie jesteśmy w czołówce państw europejskich z najbardziej rozbudowaną infrastrukturą urządzeń kontrolujących prędkość, ale GITD wraz z CANARD wciąż intensywnie nad tym pracują.
09.05.2022

Będzie więcej odcinkowych pomiarów prędkości. Gdzie je spotkacie?

Odcinkowe pomiary prędkości stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Lista nowych lokalizacji właśnie się powiększyła o 39 nowych urządzeń. Pojawią się również na autostradach. Ile ich jest obecnie? Gdzie będą nowe lokalizacje? Sprawdźcie!
06.05.2022

Raport majówka 2022: na drogach więcej korków i wypadków

Tegoroczny długi weekend majowy już za nami. Polacy z chęcią zdecydowali się na aktywne spędzenie długiego weekendu poza swoim miejscem zamieszkania, korzystając z ładnej pogody i możliwości pozbawionych rygorystycznych obostrzeń pandemicznych. Czy w tę majówkę ruch samochodowy wzrósł? Sprawdziliśmy, co się działo na polskich drogach w trakcie długiego weekendu majowego w tym roku.